Azərbaycan-İordaniya sənədləri imzalanıb
Dekabrın 10-da İordaniya Kralı II Abdullah ibn Al Hüseynin ölkəmizə rəsmi səfəri çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi ilə İordaniya Haşimilər Krallığının Mədəniyyət Nazirliyi arasında mədəniyyət sahəsində əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumunun və Azərbaycan Respublikasının Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi ilə İordaniya Haşimilər Krallığının Dəniz Komissiyası arasında dənizçilərin hazırlanması, onlara diplom verilməsi və növbə çəkməyə dair 1978-ci il tarixli Beynəlxalq Konvensiyanın 1/10-cu qaydasına uyğun olaraq sertifikatların tanınması haqqında Anlaşma Memorandumu layihəsinə edilmiş dəyişikliklərin imzalanması mərasimi olub.
Sənədləri Azərbaycanın Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov və İordaniyanın Xarici İşlər naziri Ayman Safadi imzalayıblar.

Подписание азербайджано-иорданских документов
10 декабря в рамках официального визита в нашу страну Короля Иордании Абдаллы II ибн Аль Хусейна состоялась церемония подписания Меморандума о взаимопонимании по сотрудничеству в культурной сфере между Министерством культуры Азербайджанской Республики и Министерством культуры Иорданского Хашимитского Королевства и изменений, внесенных в проект Меморандума о взаимопонимании относительно признания сертификатов, соответствующих правилу 1/10 Международной конвенции о подготовке и дипломировании моряков и несении вахты 1978 года между Министерством транспорта, связи и высоких технологий Азербайджанской Республики и Морской комиссией Иорданского Хашимитского Королевства.
Документы подписали министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров и министр иностранных дел Иордании Айман Сафади.