Dekabrın 26-da İ.M.Seçenov adına Birinci Moskva Dövlət Tibb Universitetinin (Seçenov Universiteti) Bakı filialında Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə poeziya gecəsi keçirilib.
Bakı filialının rektoru, professor Əziz Əliyev tədbirdə çıxış edərək tələbələrin poeziyaya marağının artırılmasına dəyərli töhfəsinə görə Leyla Əliyevaya təşəkkürünü bildirib.
Leyla Əliyeva çıxışında ən çətin və humanist peşələrdən biri olan həkim peşəsinin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Sonra Seçenov Universitetinin Bakı filialının tələbələri Lalə İsayeva, Nuranə Ələkbərova, Vüsalə Hüseynova Leyla Əliyevanın “Dünyanın ən gözəl insanı, haradasan?”, “İnanmırıq” və “Zaman, xahiş edirəm, dayan” şeirlərini oxuyublar. Gələcəyin həkimləri – Tamerlan Rüstəmov, Lalə İsayeva və Yaqub Kərimov da öz şeirlərini oxuyublar.
Leyla Əliyeva gecənin sonunda tələbələrə öz kitablarını hədiyyə edib, tədbir iştirakçıları ilə xatirə şəkilləri çəkdirib.

Вечер поэзии в Бакинском филиале Сеченовского университета
26 декабря в Бакинском филиале Первого МГМУ им. И.М.Сеченова Министерства здравоохранения России (Сеченовский университет) по инициативе вице-президента Фонда Гейдара Алиева Лейлы Алиевой состоялся вечер поэзии.
Выступивший на мероприятии с приветственным словом ректор филиала, профессор Азиз Алиев выразил признательность Лейле Алиевой за неоценимый вклад в повышении интереса и внимания к поэзии у студентов.
В своем выступлении Лейла Алиева отметила важность профессии врача, которая является одной из самых сложных и гуманных.
В продолжение мероприятия студенты Бакинского филиала Сеченовского университета Лала Исаева, Нурана Алекберова, Вусаля Гусейнова прочитали стихотворения Лейлы Алиевой «Где ты лучший в мире человек?», «Не верим» и «Время, я прошу тебя остановись». Также свои стихи прочитали будущие врачи Тамерлан Рустамов, Лала Исаева и Ягуб Керимов.
В заключение вечера Лейла Алиева подарила свои книги студентам, с участниками мероприятия были сделаны памятные фотографии.