Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin direktoru beynəlxalq incəsənət festivalının münsiflər heyətinin üzvü qismində dəvət olunub
2021-ci ilin dekabr ayından 2022-ci ilin fevral ayınadək Ukrayna Mədəniyyət və İnformasiya Siyasəti Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə 5-25 yaşarası uşaq və gənclər üçün МАЛЮЙ.UA IV Beynəlxalq İncəsənət festivalı keçirilir. Qaliblərin əsərlərindən ibarət sərgi cari ilin 14-28 fevral tarixlərində Kiyev şəhərində İ.P.Kavaleridze Muzey-emalatxanasında təşkil olunacaq.
Beynəlxalq münsiflər heyətinə İspaniya, İtaliya, ABŞ, Kanada, Belçika kimi dünyanın 5 qitəsinin 12 ölkəsindən görkəmli rəssam, heykəltəraş, mədəniyyət və incəsənət xadimləri daxildir. Builki festivala ölkəmizdən Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyinin direktoru, Əməkdar incəsənət xadimi, professor Çingiz Fərzəliyev münsiflər heyətinin üzvü qismində dəvət olunub.
Qeyd edək ki, festivalın əsas məqsədi Ukrayna və digər xalqlar arasında mədəni əlaqələrin inkişafına, eləcə də müxtəlif ölkələrin nəsilləri arasında əlaqələrin yaradılmasına və möhkəmləndirilməsinə töhfə verməkdir.

The director of the Azerbaijan National Museum of Art has been invited as a member of the jury of the international art festival
2101
10.02.2022
10.02.2022 11:58
The Ministry of Culture and Information Policy of Ukraine organizes the IV International Art Festival
МАЛЮЙ.UA from December 2021 to February 2022, for children and youth aged 5-25. The exhibition of the winners' works will take place on February 14-28 at the Museum-workshop of I. P. Kavaleridze in Kiev.The international jury includes prominent artists, sculptors, cultural and artistic figures from 12 countries of 5 continents, as Spain, Italy, the United States, Canada and Belgium. Director of the Azerbaijan National Museum of Art, Honored Art Worker, Professor Chingiz Farzaliyev has been invited to this year's festival as a jury.
It should be noted that the main purpose of the festival is to contribute to the development of cultural relations between Ukraine and other nations, as well as the establishment and strengthening of ties between generations of different countries.