Mahnı, musiqi qədər, incəsənət, mədəniyyət qədər insanları bir-birinə heç nə bağlamır. İncəsənətin, mədəniyyətin, xüsusən də, mahnının, musiqinin oynadığı rolu heç bir vasitə oynaya bilməz.

HEYDƏR ƏLİYEV

TARİX

TƏDBİRİN ADI

SAAT

3-4 iyun, şənbə-bazar

Moskva Komediya Teatrının uşaqlar üçün

“Qırmızı papaq” nağıl-tamaşası

12:00;

15:00

7 iyun, çərşənbə

Ü.Hacıbəyli “Əsli və Kərəm” – opera

19:00

10 iyun, şənbə

J.Bize “Karmen” – opera

19:00

11 iyun, bazar

L.Minkus “Paxita” – balet

F.Şopen “Şopeniana” – balet

19:00

14 iyun, çərşənbə

R.Leonkavallo  “Payatsı” – opera

19:00

17 iyun, şənbə

Q.Qarayev “Yeddi gözəl” – balet

19:00

18 iyun, bazar

C.Verdi  “Traviata” – opera

19:00

24 iyun, şənbə

“Qala-balet” – (Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrının balet truppasının solistlərinin iştirakı ilə)

Mövsümün bağlanışı

19:00

TARİX

TƏDBİRİN ADI

SAAT

3 iyun, şənbə

4 iyun, bazar

C.Rodari “Cipollino”

11:00

13:00

15:00

10 iyun, şənbə

C.Məmmədquluzadə “Anamın kitabı”

12:00

16  iyun, cümə

C.Məmmədquluzadə “Ölülər”

19:00

17 iyun, şənbə

İ.Əfəndiyev “Boy çiçəyi”

19:00

18 iyun, bazar

C.Cabbarlı  “Almaz”

19:00

23 iyun,  cümə

H.Mirələmov “Vəsiyyət”

19:00

24 iyun, şənbə

A.Saqareli  “Xanuma”

19:00

25 iyun, bazar

İ.Əfəndiyev “Mənim günahım”

19:00

30 iyun, cümə

N. Qoqol “Müfəttiş”

19:00

TARİX

TƏDBİRİN ADI

SAAT

2 iyun, cümə

C.Barri, Qrimm qardaşlarının “Bremen  musiqiçiləri və Pen”

F.Əmirovun musiqiləri əsasında  “999-cu gecə”

15:00

19:00

3 iyun, şənbə

R.Hacıyev “Talelər  qovuşanda”

Elçin “Baladadaşın toy hamamı”

12:00

19:00

4 iyun, bazar

C.Barri, Qrimm qardaşlarının “Bremen  musiqiçiləri və Pen”

F.Sücəddinov, T.Vəliyeva  “Mən dəyərəm min cavana”

12:00

19:00

8 iyun, cümə axşamı

F.Əmirovun musiqiləri əsasında  “999-cu gecə”

19:00

9 iyun, cümə

Q.Qarayevin musiqiləri əsasında İ.Əfəndiyev  “Mənim günahım”

19:00

10 iyun, şənbə

E.Sabitoğlu, T.Vəliyeva  “Bankir adaxlı”

19:00

11 iyun, bazar

Ü.Hacıbəyli “O olmasın, bu olsun”

19:00

16 iyun, cümə

E.Sabitoğlu, C.Məmmədov  “www.ferzeli-kef.com”

19:00

17 iyun, şənbə

Ü.Hacıbəyli  “Ər və arvad”

19:00

18 iyun, bazar

R.Mirişli, M.Haqverdiyev “Amerikalı kürəkən”

19:00

23 iyun, cümə

İ.Kalman  “Silva” (rus dilində)

19:00

24 iyun, şənbə

Ü.Hacıbəyli  “Arşın mal alan”

19:00

25 iyun, bazar

Ü.Hacıbəyli “O olmasın, bu olsun”

19:00

30 iyun, cümə

Ü.Hacıbəyli  “Arşın mal alan”

19:00

ДАТА

НАЗВАНИЕ

ВРЕМЯ

2 июня, пятница

Юбилей Народной артистки  Азербайджана Дины  Тумаркиной

19:00

3 июня, суббота

У.Шекспир  “Сон в летнюю ночь”

19:00

4 июня,  воскресенье

Д.Остин  “Гордость и предубеждение”

19:00

10 июня, суббота

П.Кальдерон   “ С любовью не шутят”

19:00

11 июня, воскресенье

Эльчин   “Судьба артиста”

19:00

16 июня, пятница

М.Ф.Ахундзаде  “ Мусье Жордан   и дервиш  Масталишах”

19:00

17 июня, суббота

В.Резникова   “Еще одна ночь Шахерезады”

(по мотивам  арабской сказки “1001 ночь”)

19:00

18 июня, воскресенье

В.Неверов   “Два в одном”

19:00

23 июня, пятница

А.Иванов   “ Жениха вызывали, девочки?”

19:00

24 июня,  суббота

В.Коркия,  А.Лаврин  “Казанова: Уроки любви”

19:00

25 июня, воскресенье

К.Гольдони  “Сеньор Тодеро-хулиган”

19:00

30 июня, пятница

В.Денисов  “Бульвар Сансет”

19:00

1 июля, суббота

К.Саид  “Али и Нино”

19:00

 

СПЕКТАКЛИ ДЛЯ ДЕТЕЙ

3 июня, суббота

А.Никушина “Златошвейка и метельщик”

12:00

4 июня,  воскресенье

В.Неверов   “Угадай  сказку!-5”

12:00

10 июня, суббота

В.Неверов   “В  гостях у сказки!”

12:00

11 июня, воскресенье

В.Неверов  “Угадай сказку !-1”

12:00

17 июня, суббота

В.Резникова   “Мама, папа и я!”

12:00

18 июня, воскресенье

А.Пушкин “Сказка о царе Салтане, князе Гвидоне и царевне Лебеди”

12:00

24 июня, суббота

В.Резникова  “По щучьему веленью”

12:00

25 июня, воскресенье

В.Неверов  “Угадай  сказку!-5”

12:00

1 июля, суббота

В.Неверов  “ В  гостях у сказки!”

12:00

TARİX

TƏDBİRİN ADI

SAAT

1 iyun, cümə axşamı

Azərbaycan Xalq nağılı “Məlikməmməd” Premyera

Beynəlxalq Uşaqlar gününə həsr olunur

(6 saylı məktəb-litseylə birgə layihə)

12:00; 14:00

2 iyun, cümə

Xalq artisti Yusif Vəliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş xatirə gecəsi

19:00

3 iyun, şənbə

H.X.Andersen “Çirkin ördək balası”

K.Qoldoni “Mehmanxana sahibəsi”

12:00; 14:00

19:00

4 iyun, bazar

Ş.Perro “Çəkməli pişik”

Ə.Əmirli “Ünvansız qatar”

12:00; 14:00

19:00

5 iyun,  bazar ertəsi

Azərbaycan Yaradıcılıq Fondunun “Sönməyən ulduzlar” teatrının tamaşası

19:00

7 iyun, çərşənbə

Dövlət Uşaq Filarmoniyasının tədbiri

19:00

9 iyun,  cümə

M.F.Axundzadə  “Hekayəti Xırs quldurbasan”

15:00

10 iyun,  şənbə

S.S.Axundov, A.Şaiq “Qaraca qız”

V.Şuqrayeva, Ə.Əmirli “Qohumlar”

12:00; 14:00;

19:00

11 iyun,  bazar

Xalq nağılı  “Qoğalın nağılı”

Ə.Əmirli “MənSəni Sevirəm-MSS”

 

12-16 iyun teatrın kollektivi M.F.Axundzadənin “Sərgüzəşti Vəziri Xani Lənkəran” tamaşası ilə bölgələrə qastrol səfəri

12:00; 14:00;

19:00

13 -14 iyun, çərşənbə axşamı-çərşənbə

Bələdiyyə Teatrının tamaşası

19:00

17 iyun, şənbə

Azərbaycan Xalq nağılı “Göyçək Fatma”

C.Cabbarlı “Aydın”

14:00

19:00

18 iyun, bazar

Azərbaycan Xalq nağılı “Məlikməmməd”

M.Füzuli “Leyli və Məcnun”

14:00

19:00

24 iyun, şənbə

A.Şaiq “Danışan gəlincik”

U.Şekspir “III Riçard”

14:00

19:00

25 iyun, bazar

C.Rodari “Çipollino” Premyera

Y.Abramov, L.Bəyim “Yarımçıq qalmış”

(Silahlı qüvvələr gününə həsr olunur) (89-cu teatr mövsümünün bağlanışı)

14:00

19:00

 

TARİX

TƏDBİRİN ADI

SAAT

2 iyun,cümə

Rus xalq nağılı “Qoğal”

Rus  xalq nağılı “Qoğal”   (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

3 iyun, şənbə

Rus xalq nağılı “Turp”

T.Ağayev “Qoçaq  Əhməd”    (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

4 iyun, bazar

K.Ağayeva “Göyçək  Fatma”

T.Ağayev “Çipollino”     (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

9 iyun, cümə

Ş.Perro “Qırmızı papaq”

T.Ağayev “Qoçaq  Əhməd”    (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

10 iyun,şənbə

V.İlyuxov “Oyaq gözəl

V.İlyuxov  “Oyaq gözəl”    (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

11iyun, bazar

A.Şaiq “Tıq – tıq və Taq – taqın nağılı”

Rus xalq nağılı “Qoğal”    (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

16 iyun, cümə

Azərbaycan xalq nağılı “Tilsimli meşə”

C.Rodari “Çipollino”    (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

17 iyun, şənbə

A.Lindqren “Karlson”

A.Lindqren “Karlson”   (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

18 iyun, bazar

Rus xalq nağılı “Pişiyin evi”

T.Ağayev “Qoçaq  Əhməd”    (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

30 iyun, cümə

K.Ağayeva “Göyçək  Fatma”

T.Ağayev “Qoçaq  Əhməd” (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

TARİX

TƏDBİRİN ADI

SAAT

6 iyun, çərşənbə axşamı

T.Əngin “Boy”

19:00

8 iyun, cümə axşamı

Klim “Medeya”

19:00

13 iyun, çərşənbə axşamı

K.Abdulla “Səsimi unutma”

19:00

14 iyun, çərşənbə

M.F.Axundzadə “Naməlum Axundzadə”

19:00

15 iyun, cümə axşamı

P.Nurəliyeva “Sonuncu”

19:00

21 iyun, çərşənbə

G.Dumbadze “Məhşər günü”

19:00

22 iyun, cümə axşamı

S.Haqverdiyeva “Metamorfoza”

19:00

27 iyun, çərşənbə axşamı

A.B.Kasares “Qəbir qazma üsulu”

19:00

28 iyun, çərşənbə

T.Nar “Şok”

19:00

29 iyun, cümə axşamı

M.F.Axundzadə “Naməlum Axundzadə”

19:00

TARİX

TƏDBİRİN ADI

SAAT

3 iyun, şənbə

E. Rzayev “Qoca və Mələk”

18:00

4 iyun, bazar

 

B. Xanızadə “Fəlakət və İnsan”

Teatrın aktyorları “Underground”

14:00

18:00

10 iyun, şənbə

B.Əhmədli, S.Hacıyeva “Dejavü”

18:00

11 iyun, bazar

 

B. Xanızadə “Fəlakət və İnsan”

B. Xanızadə “Adajio”

14:00

18:00

17 iyun, şənbə

N. Rüstəmov “Ağ bığlılar”

18:00

18 iyun, bazar

 

B. Xanızadə “Fəlakət və İnsan”

B. Xanızadə “Pantomima buketi”

14:00

18:00

24 iyun, şənbə

C. Dadaşov, N. Qəribova “Katarsis”

18:00

25 iyun, bazar

 

B. Xanızadə “Fəlakət və İnsan”

E.Rzayev “Qoca və Mələk”

14:00

18:00

TARİX

TƏDBİRİN ADI

SAAT

2 iyun, cümə

38 nömrəli musiqi məktəbinin tədbiri

19:00

5 iyun, bazar ertəsi

Nizami rayon Uşaq Yaradıcılıq Mərkəzinin tədbiri

15:00

6 iyun, çərşənbə axşamı

“Səma” rəqs kollektivinin konserti

16:00

7 iyun, çərşənbə

Azərbaycan Dövlət Televiziya və Radiosunun Estrada Simfonik Orkestrinin konserti

19:00

8 iyun, cümə axşamı

37 nömrəli musiqi məktəbinin konserti

14:00

9 iyun, cümə

Rəşid Behbudov adına musiqi məktəbinin konserti

17:00

11 iyun, bazar

Fidan Hacıyeva Musiqi Mərkəzinin konserti

19:00

14 iyun, çərşənbə

Nizami rayon Uşaq Yaradıcılıq Mərkəzinin konserti

15:00

18 iyun, bazar

“Doktor Aybolit” 2 pərdəli uşaq tamaşası

14:00

26 iyun, bazar ertəsi

“Günay” uşaq teatrının konserti

15:00

Məlumat hazırlanır. Tezliklə əlavə olunacaq...