Mahnı, musiqi qədər, incəsənət, mədəniyyət qədər insanları bir-birinə heç nə bağlamır. İncəsənətin, mədəniyyətin, xüsusən də, mahnının, musiqinin oynadığı rolu heç bir vasitə oynaya bilməz.

HEYDƏR ƏLİYEV

1 noyabr, cümə

Y.Polyakov  “Sinif yoldaşları”  

19:00

2 noyabr,  şənbə

C.Rodari  “Çipollino”

C.Məmmədquluzadə “Dəli yığıncağı”

12:00

19:00

3 noyabr, bazar

C.Məmmədquluzadə  “Anamın kitabı”

M.S.Ordubadi “Qətibə İnanc”

12:00

19:00

7  noyabr, cümə axşamı

K.Abdulla “Bir, iki, bizimki”

19:00

8 noyabr, cümə

C.Məmmədquluzadə “Dəli yığıncağı”

19:00

9 noyabr,  şənbə

“Nindza tısbağalar  və kapitan Cekin macəraları”

H.Mirələmov  “Vəsiyyət”

12:00

19:00

10 noyabr, bazar

A.Tolstoy “Buratino axmaqlar ölkəsində”

İ.Əfəndiyev “Mənim günahım” 

12:00

19:00

12 noyabr, çərşənbə  axşamı

Bakı  Bələdiyyə Teatrının tamaşası

19:00

14 noyabr, cümə axşamı

Ç.Aytmatov “Manqurt”

19:00

15  noyabr, cümə

Ə.Əmirli  “Ah bu uzun sevda yolu”

19:00

16  noyabr, şənbə

C.Məmmədquluzadə   “Ölülər”

19:00

17 noyabr, bazar

C.Rodari  “Çipollino”

Elçin “Cəhənnəm sakinləri”

12:00

14:00

19:00

21   noyabr, cümə axşamı

V.Şekspir  “12-ci gecə və ya hər nə istəsəniz”

19:00

22  noyabr, cümə

N.Qoqol “Müfəttiş”

19:00

23  noyabr, şənbə

“Nindza tısbağalar  və kapitan Cekin macəraları”

Ə.Əmirli  “Şah Qacar”

12:00

19:00

24   noyabr, bazar

M.Axundzadə “Sərgüzəşti-vəziri-xani-Lənkəran

İ.Əfəndiyev “Boy çiçəyi”

12:00

19:00

30  noyabr, şənbə

C.Cabbarlı həftəsi çərçivəsində

 “Yaşar”

19:00

 

2 noyabr, şənbə

Ü.Hacıbəyli “Leyli və Məcnun” – opera

19:00

3 noyabr, bazar

F.Əmirov “Min bir gecə” – balet

19:00

4 noyabr, bazar ertəsi

Azərbaycan Televiziya və  Radio  Verilişləri QSC-nin tədbiri 

 

6 noyabr, çərşənbə

R.Mustafayev  “Vaqif” – opera

19:00

9 noyabr, şənbə

P.Maskanyi “Kənd namusu” – opera

19:00

10 noyabr, bazar

Q.Qarayev “Yeddi gözəl” – balet

19:00

13 noyabr, çərşənbə

Ü.Hacıbəyli “Əsli və Kərəm» – opera

19:00

16 noyabr, şənbə

Gitara ifaçısı, bəstəkar Didülyanın iştirakı ilə konsert

19:00

17 noyabr, bazar

R.Leonkavallo “Payatsı” – opera

19:00

20 noyabr, çərşənbə

Z.Hacıbəyov  “Aşıq Qərib» – opera

19:00

23 noyabr, şənbə

Q.Donisetti “Sevgi şərbəti” – opera

19:00

24 noyabr, bazar

F.Şubert “Dahi hekayəçi” – balet

14:00

30 noyabr, şənbə

C.Verdi «Trubadur» – opera

19:00

1 noyabr,  cümə

Mədəniyyət Nazirliyinin tədbiri

 

2 noyabr,  şənbə

A.Xayt, A.Kurlyanski   “Bir dayan, canavar!” (rus dilində)

F.Əmirovun musiqiləri əsasında  “999-cu gecə”

12:00

19:00

3 noyabr,  bazar

Ş.Perro “Yatmış gözəl və cırtdanlar”

İ.Sadıqov  “Molla Nəsrəddinin beş arvadı”

12:00

19:00

6 noyabr, çərşənbə

R.Şəfəq, V Zimin “Yağış göbələyinin macərası” (rus dilində)

11:00

8 noyabr, cümə

E.Sabitoğlu, V.Kolmanovski  “Bir dəfə Bağdadda”  (rus dilində)

19:00

9 noyabr, şənbə

Ə.Səmədli   “Meşə çaqqalsız olmaz”

Elçin  “Baladadaşın toy hamamı”

12:00

19:00

10 noyabr, bazar

E.Sabitoğlu, Y.Şvarts  “Qırmızı papaq” (rus dilində)

Ə.Səmədli  “Toya bir gün qalmış”

12:00

19:00

14 noyabr, cümə axşamı

15 noyabr, cümə

V.Hüqo “Paris Notr-dama ithaf”

19:00

16 noyabr, şənbə

C.Barri, Qrim qardaşları “Bremen musiqiçiləri və Pen”

F.Sücəddinov, T.Vəliyeva  “Mən dəyərəm min cavana”

12:00

19:00

17 noyabr, bazar

Rus xalq nağılı  “Qoğalın macərası” (rus dilində)

R.Hacıyev, F.Zöhrabov   “Talelər qovuşanda”

12:00

19:00

19 noyabr, çərşənbə axşamı

Ə.Haqverdiyev “Kimdir müqəssir?

12:00

15:00

20 noyabr, çərşənbə

R.Hacıyev   “Qafqazlı  qardaşqızı” (rus dilində)

12:00

22 noyabr, cümə

H.X.Andersen “Düyməcik”

R.Hacıyev   “Qafqazlı  qardaşqızı” (rus dilində)

12:00

19:00

23 noyabr, şənbə

V.Ulanovski, V.Orlov  “Qızıl cücə” (rus dilində)

O.Kazımi, R.Heydər   “Qızıl toy”

12:00

19:00

24 noyabr, bazar

A.Rıbnikov, A.Tolstoy   “Buratino”

Ü.Hacıbəyli  “O olmasın, bu olsun”

12:00

19:00

26 noyabr,

çərşənbə axşamı

C.Cabbarlı həftəsi çərçivəsində

Sumqayıt  Dövlət  Dram  Teatrının  tamaşası

“Solğun çiçəklər”

19:00

29 noyabr, cümə

V.Hüqo “Paris Notr-dama ithaf”

14:00

30 noyabr, şənbə

H.X.Andersen “Düyməcik”

V.Hüqo “Paris Notr-dama ithaf”

12:00

19:00

1 ноября, пятница

В.Коркия, А.Лаврин  «Казанова: Уроки любви»

19:00

2 ноября, суббота

П.Бессон  «Комедии одиночества»

19:00

3 ноября, воскресенье

Е.Поддубная «Последняя страсть королевы»

19:00

8 ноября, пятница

К.Саид  «Али и Нино»

19:00

 9 ноября, суббота

Б.Шоу  «Миллионерша»

19:00

10 ноября,

воскресенье

Премьера

В.Мухарьямов «День сюрпризов»

19:00

13  ноября, среда

«Женщина в ночи»

Камерная сцена

19:00

16  ноября, суббота

17  ноября,

воскресенье

Н.Гоголь «Женитьба»

Российский Государственный Академический Малый Театр

19:00

22 ноября, пятница

Низами  «Семь красавиц»

19:00

23  ноября, суббота

24  ноября,

воскресенье

C.Cabbarlı  həftəsi çərçivəsində

Д.Джаббарлы  «Прости за любовь»  («Айдын»)

19:00

26  ноября, вторник

«Женщина в ночи»

Камерная сцена

19:00

27  ноября, среда

C.Cabbarlı həftəsi çərçivəsində

Lənkəran  Dövlət  Dram  Teatrının  tamaşası

“Vəfalı Səriyyə yaxud göz yaşı içində gülüş”

19:00

28 ноября, четверг

C.Cabbarlı həftəsi çərçivəsində

Şəki  Dövlət  Dram  Teatrının  tamaşası

“Sevil”

19:00

29 ноября, пятница

К.Гольдони «Синьор Тодеро-хулиган»

19:00

30  ноября, суббота

Р.Куни «Он, она, окно….. любовник»

19:00

 

Uşaqlar üçün tamaşalar

 

 

2 ноября,

суббота

А.Пушкин «Сказка о мертвой царевне и о семи богатырях»

12:00

 3 ноября,

воскресенье

В.Неверов «Три поросенка, Красная Шапочка и Серые Волки»

12:00

9 ноября,

суббота

В.Резникова «По щучьему веленью»

12:00

10 ноября,

воскресенье

В.Неверов   «В гостях у сказки»

12:00

23  ноября,

суббота

В.Неверов «Дюймовочка»

12:00

30  ноября,

суббота

В.Неверов   «Угадай сказку -5!»

12:00

2 noyabr, şənbə

E.Uspenski “Çeburaşka”

L.Nuren “Mən gəldim qızlar... (Müharibə)”

12:00; 14:00

19:00

3 noyabr, bazar

C.Rodari “Çipollino”

Ə.Əmirli “Hasarın o üzü”

14:00

19:00

4 noyabr,

bazar ertəsi

 Xalq artisti Cəfər Namiq Kamalın iştirakı ilə  şou-proqram

19:00

5 noyabr, çərşənbə axşamı

 “Rebus” Teatrı  (kiçik səhnə) 

19:00

6 noyabr, çərşənbə

Gənc Tamaşaçılar Teatrı ilə Xəzər TV-nin birgə layihəsi

19:00

8 noyabr, cümə

N.Qoqol “Dəlinin qeydləri” (kiçik səhnə)

19:00

 

9 noyabr, şənbə

 P.Pançev  “Dörd əkizin nağılı”

V.Şuqrayeva, Ə.Əmirli  “Qohumlar”

 14:00

19:00

10 noyabr, bazar

Azərbaycan xalq nağılı  “Məlikməmməd”

C.Cabbarlı  “Aydın” 

14:00

19:00

11 noyabr, bazar ertəsi

Paraolimpiya Komitəsinin tədbirinin məşqi

 “doM” Teatrı  (kiçik səhnə)

10:00

19:00

12 noyabr, çərşənbə axşamı

 Paraolimpiya Komitəsinin tədbirinin məşqi

10:00

13 noyabr,

çərşənbə

Beynəlxalq Paraolimpiya Komitəsinin 30 illiyinə həsr edilmiş, Heydər Əliyev Fondu və Milli Paraolimpiya Komitəsinin Beynəlxalq Qala təqdimatı

15:00

14 noyabr,

cümə axşamı

Gənc Tamaşaçılar Teatrı ilə Xəzər TV-nin birgə layihəsi

19:00

15 noyabr, cümə

P.Nurəliyeva “Mən öləndə,  ağlama” (kiçik səhnə)

19:00

16 noyabr,

şənbə

Y.Entin , V.Livanov “Bremen musiqiçiləri”

Y.Entin , V.Livanov “Bremen musiqiçiləri”  (rus dilində)

10:00;12:00

14:00;16:00

17 noyabr, bazar

A.Puşkin “Qızıl Balıq”

10:00;12:00;14:00;16:00

18 noyabr,

bazar ertəsi

P.Culliford “Şirinlər”

10:00;12:00;14:00;16:00

19 noyabr,

çərşənbə axşamı

E.Uspenski “Çeburaşka” (rus dilində)

10:00;12:00;14:00;16:00

20 noyabr,

çərşənbə

“1001 gecə” nağıllarının motivləri əsasında “Sindibad”

Gənc Tamaşaçılar Teatrı ilə Xəzər TV-nin birgə layihəsi

10:00;12:00;14:00;16:00

19:00

22 noyabr,

cümə

U.Lyus “İstədiyim kimi yaşamışam”  ( kiçik səhnə)

19:00

23 noyabr,

şənbə

A.Lindqren “Uzuncorab Peppi”

Ə.Haqverdiyev  “Xortdanın cəhənnəm məktubları”

14:00

19:00

24 noyabr,

bazar

H.X.Andersen “Çirkin ördək balası”

İ.Zəyniyev  “Varislər”

14:00

19:00

 

25 noyabr,

bazar ertəsi

C.Cabbarlı həftəsi çərçivəsində

 Gəncə Dövlət Dram Teatrının tamaşası

“Dönüş”

19:00

27 noyabr,

çərşənbə

Gənc Tamaşaçılar Teatrı ilə Xəzər TV-nin birgə layihəsi

19:00

28 noyabr,

cümə axşamı

T.Vəliyeva “Cəza” (kiçik səhnə)

19:00

29 noyabr

cümə

C.Cabbarlı həftəsi çərçivəsində

“Oqtay Eloğlu”

19:00

30 noyabr

şənbə

P.Nurəliyeva  “Dəcəl keçi”

V.Siqarev  “Ağ ölüm”

14:00

19:00

1 noyabr, cümə

Azərbaycan xalq nağılı “Ağ babanın nağılı”

Azərbaycan xalq nağılı “Şəngülüm, Məngülüm”

12:00; 14:00

16:00

2 noyabr, şənbə

Ərəb xalq nağılı  “Əlibaba və qırx quldur”

Rus xalq nağılı    “Qoğal”   (rus dilində) 

12:00; 14:00

16:00

3 noyabr, bazar

M.Seyidzadə    “Cırtdan”

M.Seyidzadə    “Üç cəsur”   (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

8 noyabr, cümə

L.Bomon “Gözəl və bədheybət”  

Rus  xalq nağılı   “Maşa və Ayı”   (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

9 noyabr, şənbə

Rus xalq nağılı   “Turp”

Rus xalq nağılı   “Qoğal”  (rus dilində)

R.Əlizadə “Don Kixot Abşeronski”

12:00; 14:00

16:00

18:00

10 noyabr, bazar

Rus  xalq nağılı   “Maşa və Ayı”

Rus  xalq nağılı   “Maşa və Ayı”  (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

15 noyabr, cümə

A.Lindqren   “Karlson”

A.Lindqren   “Karlson”   (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

16 noyabr, şənbə

A.Şaiq     “Tıq – Tıq və Taq – Taqın nağılı”

C.Rodari  “Çipollino”    (rus dilində) 

12:00;14:00;16:00

18:00

17 noyabr, bazar

Ş.Perro    “Qırmızı papaq”

Rus xalq nağılı   “Durna balığı”   (rus dilində)

12:00;14:00;16:00

18:00

18 noyabr, bazar ertəsi 

K.Ağayeva     “Göyçək Fatma”  

Rus xalq nağılı   “Maşa və Ayı”   (rus dilində) 

12:00;14:00;16:00

18:00

19 noyabr, çərşənbə axşamı

C.Barri     “Piter Pen”

Rus xalq nağılı    “Qoğal”   (rus dilində) 

12:00;14:00;16:00

18:00

20 noyabr, çərşənbə

Ə.Səmədli     “Cik –Cik xanım”

Rus  xalq nağılı   “Maşa və Ayı”   (rus dilində)

12:00;14:00;16:00

18:00

22 noyabr, cümə

K.Kollodi    “Pinokkionun sərgüzəştləri”

K.Kollodi    “Pinokkionun sərgüzəştləri”  

(rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

23 noyabr, şənbə

Rus xalq nağılı   “Qoğal”  

Rus xalq nağılı   “Qoğal”  (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

24 noyabr, bazar

S.Marşak     “Pişiyin evi”

Azərbaycan xalq nağılı  “Şəngülüm,Məngülüm”

12:00; 14:00

16:00

29 noyabr, cümə

N.Kazımov   “Ələddin”

C.Rodari      “Çipollino”  (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

30 noyabr, şənbə

V.İlyuxov     “Oyaq gözəl”

V.İlyuxov     “Oyaq gözəl”  (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

2 noyabr, şənbə

N. Rüstəmov “Ağ bığlılar”

18:00

3 noyabr, bazar

A.Çexov “İt gəzdirən xanım”

18:00

9 noyabr, şənbə

S. Hacıyeva “Dejavü”

18:00

10 noyabr, bazar

E. Rzayev “Qoca və Mələk”

18:00

16 noyabr, şənbə

Teatrın aktyorları “Undergraund”

18:00

17 noyabr, bazar

E. “Kişilər və qadınlar”

18:00

23 noyabr, şənbə

B.Əhmədli “6N+1 Palata” (yeni tamaşa)

18:00

24 noyabr, bazar

N.Qəribova, C.Dadaşov “Katarsis”

18:00

30 noyabr, şənbə

E. Rzayev “Kişilər və qadınlar”

18:00

2 noyabr, şənbə

O.Pamukun əsərləri əsasında  “Mən ağacam”

19:00

3 noyabr, bazar

H.İbsen “Vəsvəsə”

19:00

9 noyabr, şənbə

R.Akutaqava “Müəmmalı bir qətlin üç versiyası”

19:00

16 noyabr, şənbə

T.Vahid  “Quş dili”

19:00

17 noyabr, bazar

Klim “Medeya sekvensiya”

19:00

23 noyabr,  şənbə

V.Şekspir  “Lənət” 

19:00

24 noyabr, bazar

İ.Fəhmi “Nəsimi”

19:00

30 noyabr, şənbə

S.Haqverdiyeva  “Metamorfoza”

19:00

  1. noyabr, şənbə

A. Şaiq “Danışan gəlincik”

12:00

3 noyabr,bazar

“Əlibaba və qırx quldur” (Ərəb xalq nağılı əsasında)

12:00

4  noyabr,

bazar ertəsi

İrəvan Dövlət Azərbaycan Dram Teatrının tamaşası

19:00

  1. noyabr, cümə axşamı

A.Şaiq “Danışan gəlincik”

11:00

  1. noyabr, cümə

A.Məmmədov “Dəli Domrul”

19:00

9 noyabr, şənbə

“Azərbaycan – Yurdum mənim” (Konsert proqramı)

16:00

10 noyabr, bazar

“Əlibaba və qırx quldur” (ərəb xalq nağılı əsasında)

12:00

15 noyabr, cümə

M. F. Axundzadə “Müsyö Jordan və dərviş Məstəli şah”

19:00

  1. noyabr, şənbə

A.Şaiq “Danışan gəlincik”

12:00

17 noyabr, bazar

“Əlibaba və qırx quldur” (ərəb xalq nağılı əsasında)

12:00

  1. noyabr, cümə

C.Cabbarlı “Solğun çiçəklər”

19:00

  1. noyabr, şənbə

A.Şaiq “Danışan gəlincik”

12:00

24 noyabr, bazar

“Əlibaba və qırx quldur” (ərəb xalq nağılı əsasında)

12:00

29 noyabr, cümə

M. F. Axundzadə “Sərgüzəşti vəziri xani Lənkəran”

19:00