Mahnı, musiqi qədər, incəsənət, mədəniyyət qədər insanları bir-birinə heç nə bağlamır. İncəsənətin, mədəniyyətin, xüsusən də, mahnının, musiqinin oynadığı rolu heç bir vasitə oynaya bilməz.

HEYDƏR ƏLİYEV

1-2 yanvar

 çərşənbə axşamı- çərşənbə,

5-6 yanvar

şənbə -bazar

Yeni il şənliyi

11:00; 13:00;

15:00;  17:00

12 yanvar, şənbə

H.Mirələmov “Vəsiyyət”

19:00

13 yanvar, bazar

C.Cabbarlı  “Almaz”

19:00

17 yanvar, cümə axşamı

K.Abdulla “Bir, iki bizimki”

(A.M.Şərifzadə səhnəsi)

19:00

18 yanvar, cümə

H.Mirələmov  “Xəcalət” 

19:00

19 yanvar, şənbə

H.Mirələmov  “Xəcalət” 

Ə.Əmirli “ Ah,  bu uzun sevda yolu”

12:00

19:00

20 yanvar, bazar

İ.Əfəndiyev “Qarabağnamə”

19:00

22 yanvar, çərşənbə axşamı 

M.Qavran  “Qəribə, çox qəribə, əhvalat” 

(A.M.Şərifzadə səhnəsində)

19:00

24 yanvar, cümə axşamı

Ç.Aytmatov “Manqurt”

(A.M.Şərifzadə səhnəsi)

19:00

25 yanvar, cümə

Y.Polyakov “Sinif yoldaşları”

19:00

26 yanvar, şənbə 

Ə.Cahangirov “Buratino”

C.Məmmədquluzadə “Ölülər”

12:00

19:00

27 yanvar bazar

C.Rodari “Cipollino”

M.S.Ordubadi “Qətibə İnanc”

12:00

19:00

 

5 yanvar, şənbə

İ.Ştraus "Düyməcik" balet

14:00

6 yanvar, bazar

Ü.Hacıbəyli “Arşın mal alan" musiqili komediya

19:00

9 yanvar, çərşənbə

M.Ravel  "Bolero" balet

J.Bize  "Arlezianka" balet

19:00

12 yanvar, şənbə

Q.Donisetti  “Sevgi şərbəti” opera

19:00

13 yanvar, bazar

Ü.Hacıbəyli “Leyli və Məcnun” opera

19:00

16 yanvar, çərşənbə

L.Minkus "Don Kixot” balet

19:00

19 yanvar, şənbə

F.Əlizadə "İntizar" opera

19:00

26 yanvar, şənbə

F.Şubert "Dahi hekayəçi"  balet  Premyera

19:00

27 yanvar, bazar

Z.Hacıbəyov  "Aşıq Qərib"  opera

19:00

30 yanvar, çərşənbə

Ü.Hacıbəyli “O olmasın, bu olsun"

musiqili komediya

19:00

1-4 yanvar

 A.Osmanova   “Cırtdanın Yeni il sərgüzəştləri”  

10:30;  12:30;

14:30; 16:30

25 yanvar, cümə

 Ü.Hacıbəyli   “Arşın mal alan”             

19:00

26 yanvar, şənbə

H.K.Andersen "Düyməcik"    (rus dilində)

E.Sabitoğlu, T.Vəliyeva    “Bankir adaxlı”

12:00

19:00

27 yanvar, bazar

R.Mirişli, M.Haqverdiyev   “Amerikalı kürəkən”

19:00

6 января,

воскресенье

 И.Бергман «Осенняя соната»

19:00

11 января,

пятница

Ю.Поляков  «Халам   бунду»

19:00

12 января,

суббота

 В.Коркия, А.Лаврин   «Казанова: Уроки любви»

19:00

13 января,

воскресенье

 П.Гладилин «Афинские вечера»

19:00

18 января,

пятница

Е.Поддубная     «Последняя страсть королевы»

("А дождь себе льёт,да льёт")

19:00

19 января,

суббота

Ф.Достоевский  «Братья Карамазовы»

19:00

25 января,

пятница

Анар   «Уйди из моих снов»   («Тахмина и Заур»)

19:00

26 января,

суббота

 Н.Гоголь   «Женитьба» Премьера

19:00

27 января,

воскресенье

К.Гольдони «Сеньор Тодеро-хулиган»

   19:00

Uşaqlar üçün tamaşalar

1 января, вторник

В.Неверов  «Дюймовочка» Премьера

12:00

2 января, среда

В.Неверов  «Дюймовочка»

12:00

15:00

6 января,

воскресенье

В.Неверов  «Дюймовочка»

12:00

12 января, суббота

В.Неверов «Три поросенка,

Красная Шапочка и СерыеВолки»

12:00

 

19 января, суббота

В.Резникова «По щучьему веленью»

12:00

 

26 января, суббота

В.Неверов  «Дюймовочка»

12:00

28 января,

понедельник

В.Неверов  «Дюймовочка»

12:00

 

29 января, вторник

В.Неверов  «Дюймовочка»

12:00

30 января, среда

В.Неверов  «Дюймовочка»

12:00

31 января, четверг

В.Неверов  «Дюймовочка»

12:00

1-3 yanvar

 

H. X. Anderson “Qar Kraliçası”

12:00; 14:00

16:00; 18:00

5-6 yanvar

şənbə- bazar

H.X. Anderson “Qar Kraliçası”

12:00; 14:00

16:00; 18:00

12 yanvar,

şənbə

S.S.Axundov, A.Şaiq “Qar Kraliçası”

M.Servantes “Don Kixot”

14:00

19:00

13 yanvar,

bazar

A.Şaiq  “Tıq-Tıq xanım”

Ə.Haqverdiyev “Pəri Cadu”

14:00

19:00

19 yanvar,

şənbə

Dilsuz  “Əlincə qalası”

T.Vəliyeva “Mənim ağ göyərçinim”

20 yanvar  Şəhidlərinə həsr olunur

14:00

19:00

 

25 yanvar,

cümə

T. Vəliyeva  “Cəza” (kiçik səhnə)

19:00

 

26 yanvar,

şənbə

Y.Entin  V.Livanov  “Bremen musiqiçiləri”

12:00;14:00; 16:00

27 yanvar,

bazar

P.Culliford “Şirinlər”

12:00; 14:00;

 

28 yanvar,

bazar ertəsi

Azərbaycan xalq nağılı “Tənbəl Əhməd”

12:00; 14:00

29 yanvar,

çərşənbə axşamı

M.F.Axundzadə “ Hekayəti-xırs quldurbasan”

12:00; 14:00

30 yanvar,

çərşənbə

Ərəb xalq nağılı “Ələddinin sehrli çırağı”

12:00; 14:00

31 yanvar,

 cümə axşamı

M.F.Axundzadə  “Müsyo Jordan və Dərviş Məstəli şah”

12:00; 14:00

1-6 yanvar

Qış nağılı

12:00; 14:00; 16:00

18:00

11 yanvar,

cümə

Azərbaycan xalq nağılı   “Ağ babanın nağılı”

Rus xalq nağılı   “Qoğal” (rus dilində) 

12:00; 14:00

16:00

12 yanvar,

şənbə

A.Şaiq  “Tıq-Tıq və Taq-Taqın nağılı”

C.Rodari  “Çipollino” (rus dilndə)

12:00; 14:00

16:00; 18:00

13 yanvar,

bazar

M.Seyidzadə   “Cırtdan”

M.Seyidzadə   “Üç cəsur”   (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00; 18:00

18 yanvar,

cümə 

Ə.Oruc  “Zınqırovlu pişik”

C.Rodari  “Çipollino”   (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00

19 yanvar,

şənbə

Rus xalq nağılı  “Maşa və Ayı”

Rus xalq nağılı  “Qoğal”  (rus dilində)

12:00; 14:00

16:00; 18:00

25 yanvar,

cümə

N.Kazımov    “Ələddin”

Rus xalq nağılı   “Durna  balığı”  (rus dilində)

12:00;14:00

16:00

26 yanvar,

şənbə

Ş.Perro   “Qırmızı papaq”

Rus xalq nağılı   “Qoğal”   (rus dilində) 

12:00; 14:00;16:00

18:00

27 yanvar,

bazar

Ərəb xalq nağılı  “Əlibaba və qırx quldur”

C.Rodari   “Çipollino”  (rus dilində) 

12:00; 14:00;16:00

18:00

28 yanvar,

bazar ertəsi

K.Ağayeva   “Göyçək Fatma”

C.Rodari  “Çipollino” (rus dilində) 

12:00;14:00;16:00

18:00

29 yanvar,

çərşənbə axşamı

V.İlyuxov  “Oyaq gözəl” 

V.İlyuxov  “Oyaq  gözəl” (rus dilində)

12:00; 14:00;16:00

18:00

30 yanvar,

çərşənbə

C.Barri   “Piter Pen”

C.Rodari  “Çipollino” (rus dilində)

12:00; 14:00;16:00

18:00

31 yanvar,

cümə axşamı

S.Y.Marşak  “Pişiyin evi”

Rus xalq nağılı  “Qoğal” (rus dilində)

12:00; 14:00;16:00

18:00

5 yanvar, şənbə

 

E. Rzayev “Qoca və Mələk”

18:00

6 yanvar, bazar

B.Xanızadə “Fəlakət və İnsan”

B.Əhmədli “Ağ bığlılar”

14:00 

18:00

 

12 yanvar, şənbə

E.Rzayev “Qoca və Mələk”   

18:00

13 yanvar, bazar

B.Xanızadə “Fəlakət və İnsan”

S.Hacıyeva Dejavü”

14:00   

18:00

19 yanvar, şənbə

A.Çexov "It gəzdirən xanım" 

18:00

20 yanvar, bazar

N.Rüstəmov, S.Bədəlova "Undergraund"

18:00

26 yanvar, şənbə

27yanvar , bazar

B.Xanızade "Adagio"

18:00

6  yanvar, bazar

R.Akutaqava “Müəmmalı bir qətlin üç versiyası”

19:00

12  yanvar, şənbə

T.Vahid “Quş dili”

19:00

13 yanvar, bazar

A.Çexov  “Təklif.Elçilik”

19:00

18 yanvar, cümə

G.Dumbadze “Məhşər günü”

19:00

26 yanvar, şənbə

P.Nurəliyeva “Sonuncu”

19:00

27 yanvar, bazar

Klim “Medeya Sekvensiya-01”

19:00