Azərbaycanla Qazaxıstan arasında mədəni əməkdaşlıq müzakirə olunub
Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət naziri Adil Kərimli noyabrın 30-da Qazaxıstanın ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Alin Bayel ilə görüşüb.
Görüşdə nazir Azərbaycan və qazax xalqlarının tarixi dostluq münasibətlərindən bəhs edərək ölkələrimiz arasında bir sıra sahələrdə olduğu kimi, mədəni əlaqələrin də inkişaf etdiyini vurğulayıb. Mədəniyyətin və incəsənətin müxtəlif sahələrində əməkdaşlığın daha da möhkəmləndirilməsi üçün birgə layihələrin həyata keçirilməsinin önəmi qeyd olunub.
Səfir Alin Bayel iki ölkə arasında əlaqələrin yüksək səviyyəsindən məmnunluğunu bildirib. Diplomat mədəniyyət sahəsində əməkdaşlığın dərinləşdirilməsinə töhfə verəcək geniş imkanların olduğunu vurğulayıb.
Görüşdə həmçinin 2-5 dekabr tarixlərində ölkəmizdə keçiriləcək Qazaxıstan mədəniyyəti günləri və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Министр культуры Азербайджанской Республики Адиль Каримли 30 ноября встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Казахстана в нашей стране Алином Байелем.
Говоря об исторических дружественных отношениях азербайджанского и казахского народов, министр подчеркнул, что между нашими странами, как и в ряде других сфер, развиваются культурные связи. Отмечена важность реализации совместных проектов для дальнейшего укрепления сотрудничества в различных сферах культуры и искусства.
Посол Алин Байель выразил удовлетворение высоким уровнем отношений между двумя странами. Дипломат подчеркнул, что имеются широкие возможности, которые будут способствовать углублению сотрудничества в сфере культуры.
На встрече также состоялся обмен мнениями по Дням Культуры Казахстана, которые пройдут в нашей стране 2-5 декабря, и другим вопросам, представляющим взаимный интерес.