Azərbaycanla Qazaxıstan arasında mədəni əməkdaşlıq müzakirə olunub
Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət naziri Adil Kərimli noyabrın 30-da Qazaxıstanın ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Alin Bayel ilə görüşüb.
Görüşdə nazir Azərbaycan və qazax xalqlarının tarixi dostluq münasibətlərindən bəhs edərək ölkələrimiz arasında bir sıra sahələrdə olduğu kimi, mədəni əlaqələrin də inkişaf etdiyini vurğulayıb. Mədəniyyətin və incəsənətin müxtəlif sahələrində əməkdaşlığın daha da möhkəmləndirilməsi üçün birgə layihələrin həyata keçirilməsinin önəmi qeyd olunub.
Səfir Alin Bayel iki ölkə arasında əlaqələrin yüksək səviyyəsindən məmnunluğunu bildirib. Diplomat mədəniyyət sahəsində əməkdaşlığın dərinləşdirilməsinə töhfə verəcək geniş imkanların olduğunu vurğulayıb.
Görüşdə həmçinin 2-5 dekabr tarixlərində ölkəmizdə keçiriləcək Qazaxıstan mədəniyyəti günləri və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Cultural cooperation between Azerbaijan and Kazakhstan was discussed
On November 30, the Minister of Culture of the Republic of Azerbaijan Adil Karimli met with the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Kazakhstan to our country Alim Bayel.
At the meeting, the minister spoke about the historical friendly relations of the Azerbaijani and Kazakh peoples and emphasized the development of cultural relations between our countries in a number of fields. The importance of implementing joint projects for further strengthening cooperation in various fields of culture and art was noted.
Ambassador Alim Bayel expressed his satisfaction with the high level of relations between the two countries. The diplomat emphasized that there are wide opportunities that will contribute to the deepening of cooperation in the field of culture.
At the meeting, the sides exchanged views on the Days of Kazakh Culture, which will be held in our country on December 2-5, and other issues of mutual interest.