Azərbaycan və Özbəkistan arasında beynəlxalq onlayn konfrans keçiriləcək
Özbəkistandakı Heydər Əliyev adına Azərbaycan Mədəniyyət Mərkəzinin layihəsi ilə cari il 5 sentyabr tarixində Azərbaycan və Özbəkistan arasında “Ermənistanın Azərbaycan torpaqlarının işğalı, məskunlaşdırma siyasəti, məhv edilən maddi-mədəniyyət nümunələri” adlı beynəlxalq onlayn konfrans keçiriləcək.
Qeyd edək ki, konfrans Özbəkistan-Azərbaycan Dostluq Cəmiyyəti, Azərbaycan Milli Məclisinin Mədəniyyət Komitəsinin iştirakı və dəstəyi ilə təşkil olunur.
Konfransın əsas məqsədi – Azərbaycan torpaqlarının Ermənistan tərəfindən işğalı, bu ərazilərdə həyata keçirilən etnik təmizləmə, məskunlaşdırma siyasəti, habelə müsəlman, türk mədəni irsinin dağıdılması, məhv edilməsi, saxtalaşdırma siyasətinə dair həqiqətlərin yayılması, bu barədə dünya ictimaiyyətinin məlumatlandırılmasıdır.

Между Азербайджаном и Узбекистаном состоится Международная онлайн-конференция
По проекту Азербайджанского культурного центра имени Гейдара Алиева в Узбекистане 5 сентября текущего года между Азербайджаном и Узбекистаном состоится Международная онлайн-конференция «Оккупация азербайджанских земель Арменией, политика расселения, разрушенные образцы материальной культуры».
Отметим, что конференция организована при участии и поддержке Общества дружбы «Узбекистан-Азербайджан», комитета культуры Милли Меджлиса (парламент) Азербайджана.
Основная цель конференции - распространение и информирование мировой общественности истины об оккупации Арменией Азербайджанских земель, а также о разрушении, уничтожении, фальсификации мусульманского, тюркского культурного наследия.