Ziyoda Mədrəhimova: Belə bir mötəbər festivalda iştirak etmək bizim üçün böyük şərəfdir
Bu, mənim Azərbaycana ilk səfərim deyil - 30 il əvvəl biz qədim Odlar diyarına qastrol səfərinə gəlmişdik. Lakin Şuşada ilk dəfədir oluruq. “Xarıbülbül” kimi mötəbər beynəlxalq folklor festivalında iştirak etmək bizim üçün böyük şərəfdir.
Bu barədə Özbəkistanın “Bahor” Dövlət Xalq Rəqs Ansamblının bədii rəhbəri, baş xoreoqrafı, Özbəkistanın Əməkdar artisti Ziyoda Mədrəhimova deyib.
“Düzünü desəm, Şuşa şəhərində gördüyümüz dağıntılar ürəyimi ağrıtdı. Azərbaycan öz ata-baba torpaqlarını işğaldan azad edəndə çox sevindik”, - deyə Z.Mədrəhimova əlavə edib.

Зиёда Мадрахимова: Для нас огромная честь участвовать в таком престижном фестивале
Это не первая моя поездка в Азербайджан – 30 лет назад мы приезжали на гастроли в Азербайджан, но в Шуше мы впервые. Для нас большая честь участвовать в таком престижном международном фольклорном фестивале, как фестиваль «Харыбюльбюль».
Об этом сказала художественный руководитель, главный балетмейстер Узбекского государственного ансамбля народного танца «Бахор», заслуженная артистка Узбекистана Зиёда Мадрахимова.
«Честно говоря, увиденные нами разрушения в городе Шуша отозвались болью в сердце. Мы были очень рады, когда Азербайджан смог вернуть свои исконные земли», - добавила З.Мадрахимова.